Семінар для учителів предметів духовно-морального спрямування
Відповідно до плану роботи Центру професійного розвитку педагогічних працівників 29.04.2024 року було проведено виїзний семінар для учителів предметів духовно-морального спрямування в с. Маріямпіль Івано-Франківської області на тему: «Християнські та Біблійні символи в традиціях і культурі українського народу». Досвідом роботи поділився Воробець І.М., вчитель Поплавської ЗОШ І-ІІ ступенів.
Згідно з програмою семінару відбулася зустріч із місцевим священником о. Романом Дзюбаком, який розповів присутнім про історію церкви Воздвиження Чесного Хреста та Маріямпільської Чудотворної Ікони Божої Матері, провів екскурсію історико-краєзнавчим музеєм, в якому знаходиться унікальний пам’ятник, подарований папою Іван-Павлом ІІ – це кована скульптура маку й волошки з одним корінням, що символізує дружбу між поляками й українцями.
Родзинкою поїздки став Біблійний сад, в якому ростуть рослини та дерева, які згадуються у Біблії. Маріямпільський сад налічує понад 25 видів дерев та кущів, які ростуть на площі в один гектар. Територія дуже грамотно розпланована і дає змогу здійснити своєрідну екскурсію основними віхами Святого Писання. Вхід до саду через Райські ворота, які охороняють святі Петро і Павло. За ними центральна алея, на якій встановлена статуя Богородиці, відтворена з чудотворного Маріямпільського образу. Ліва частина саду присвячена подіям Старого Заповіту. Тут можна побачити Адама і Єву, пророка Мойсея, мідного змія та зменшену копію Єрусалимського храму. Навпроти – стислий переказ Нового Заповіту: різдвяна шопка, зустріч Ісуса з самаритянкою, молитва у Гетсиманському саду, Голгофа, Гріб Господній, воскресіння на Оливній горі. Між скульптурами посаджені різні рослини, до кожної з яких є пояснювальна табличка. Найпершими, символічно, були висаджені кедри, адже за біблійними переказами, саме з кедру і був виготовлений хрест, на якому розіп’яли Ісуса. А ще тут є верби, смоковниця (або фігове дерево), платани, клени, райські яблука, оливкові дерева та ягідний тис, буки, мигдаль та ін. Однією з найцікавіших рослин саду є ясинець. У народі його називають “неопалимою купиною” чи “кущем Мойсея”. Відповідно, і посаджений він поруч зі скульптурою Мойсея.
Далі туристичним маршрутом прямуємо до замку Яблоновських. Сьогодні від твердині залишились вхідна брама, фрагменти двох бастіонів та цегляна арка. Через цегляну арку виходимо у призамковий сад. На сьогодні це найдавніший дендрологічний парк Прикарпаття, що веде свою історію від 1690-х років. Поруч є оглядовий майданчик, звідки відкривається дивовижна панорама на Дністер.
Маріямпіль невеличкий, але багатий історичними подіями. Екскурсія була цікавою, насиченою і корисною. Всі мали змогу збагатитись новими знаннями та позитивними емоціями.