Cемінар – практикум вчителів початкових класів
31.03.2023 року відбувся семінар – практикум вчителів початкових класів на тему «Впровадження технологій діяльнісного підходу в початкових класах на уроках курсу «Я досліджую світ». Захід проводився під девізом «Не вчіть нас, як учили вас, бо ми живемо в інший час».
Сучасне покоління потребує нових підходів до навчання. З психологічною характеристикою покоління Z виступила консультант ЦПРПП Мирослава Симко, яка показала «сильні» і «слабкі» сторони дітей, які народжені після 2010 року, розкрила аспекти роботи з теперішніми школярами.
Діяльнісний підхід – один зі способів реалізації ідей та змісту НУШ. Сучасна школа для дитини не має бути місцем отримання теоретичних знань. Це простір для прояву та реалізації дитячої креативності, місце, де діти вчаться бути ініціативними, і як результат – успішними. Досвідом роботи з проблеми впровадження технологій діяльнісного підходу на уроках «Я досліджую світ» поділилася вчитель Сільцівської ЗОШ І-ІІ ступенів Товпаш Ганна Романівна, яка розкрила суть діяльнісного підходу. «Сьогодні важливо усвідомити, що діяльнісний підхід – це наскрізний процес, спосіб взаємодії педагога з дитиною, з допомогою якого дитина вчиться мислити, шукати та використовувати інформацію. Діяльнісний підхід – дієвий інструмент тренування, який дозволяє ставити питання до світу навколо, не боятися помилок, ризикувати, пробувати знову і знову»,- сказала вона. Вчителька представила матеріали та поділилася напрацюваннями з даної проблеми, адже вона вже великий досвід, бо має перших випускників НУШ. Тесляк Оксана Григорівна, вчитель 4 класу Сільцівської ЗОШ І-ІІ ступенів, показала практичні заняття, на яких вдало використовує різноманітні технології діяльнісного підходу. Досвід вчителів заслуговує уваги. Цьогоріч вони пройшли сертифікацію і поділилися своїми напрацюваннями на районному інтерактивному заході для вчителів, що атестуються «Дайжесті педагогічних ідей».