A A A K K K
людям з порушенням зору

Комунальна установа
"Центр професійного розвитку педагогічних працівників"

Підгаєцької міської ради Тернопільської області

Конференція «Сучасні інноваційні технології як найбільш ефективні засоби формування ключових компетентностей учнів на уроках хімії, біології та екології»

Дата: 25.03.2021 15:47
Кількість переглядів: 61

25 березня 2021 року за організації КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» та учителів природничих дисциплін Підгаєцької гімназії імені Маркіяна Паславського відбулася конференція «Сучасні інноваційні технології як найбільш ефективні засоби формування ключових компетентностей учнів на уроках хімії, біології та екології». Засідання педагогічної спільноти вчителів хімії та біології відбулося у дистанційному режимі, зважаючи на карантинні обмеження.

 

Варто зазначити, що до роботи конференції долучився кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Дикий.   Науковець поділився результатами тринадцятимісячного досвіду наукових досліджень на станції «Академік Вернадський» учасників зимувального загону 24-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) через демонстрування презентації «Наслідки кліматичних змін на прикладі Української Антарктичної Станції  «Академік Вернадський»». Зокрема, про зміни клімату та їхній вплив на льодовики і снігонакопичення в регіоні; градації рівня моря, його солоності та температури; стан та динаміку «озонової діри»; космічну погоду; дослідження навколоземної плазми; гірські породи; льодовики; антарктичні мікроорганізми; флору та фауну материка і довколишніх вод та багато іншого. Наукові дослідження та їхні результати у  галузі екології вчителі природничих дисциплін зможуть використовувати в освітньому процесі.

Систему педагогічної діяльності з проблеми «Екологічне виховання, як провідний принцип у формуванні ключових  компетентностей учнів на уроках біології та екології» презентувала Ірина Бендерська, вчитель біології Підгаєцької гімназії імені Маркіяна Паславського. Виховання екологічної культури через шкільні пріоритети стало напрямком педагогічної практики педагога. Ірина Володимирівна продемонструвала сучасні освітні технології, які  використовує в освітньому процесі для підвищення екологічної грамотності учнів, озброєння їх навичками економного, бережливого використання природних ресурсів, формування активної, гуманної позиції у ставленні до природи. Учасники заходу переглянули відеоролик, який демонструє еколого-просвітницьку та природоохоронну діяльність учнівського колективу.

У презентаційному меседжі «Формування ключових та предметних компетентностей через практичну складову хімії» Ірина Кедич, вчитель хімії Підгаєцької гімназії імені Маркіяна Паславського, зауважила, що важливим завданням навчання хімії є формування в учнів ключових компетентностей, необхідних для становлення особистості. Продемонструвала шляхи реалізації цього завдання через застосування технології проблемного навчання, розвитку критичного мислення. Демонстрація учнівських проектів,  інтелект карт та буклетів, фотозвіт проведення домашніх експериментів та лабораторних дослідів – стало підтвердженням практичного застосування набутих компетентностей.

Консультант центру Наталія Чернець зазначила, що суттєво розширились можливості формування науково-педагогічного потенціалу вчителя в організації дистанційного та змішаного навчання. Окреслила інноваційні та сучасні підходи до створення цифрового навчального середовища закладу загальної середньої освіти  у презентації «Цифрова компетентність  сучасного вчителя природничих дисциплін  Нової української школи  в умовах дистанційного навчання» та запропонувала інструментарій для проведення експрес діагностики професійної компетентності вчителя.

Під час загальної дискусії учасники обмінялися думками, ідеями і враженнями від спільної роботи.

За підсумками конференції педагогам надіслані матеріали у відповідну групу у Viber.

Фото без опису

 

 



« повернутися

Вхід для адміністратора