ІІ засідання консультативної ради заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти.
16 березня 2021 року відбулося ІІ засідання консультативної ради комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Підгаєцької міської ради за участю заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти. Нарада відбулася в режимі онлайн-конференції на платформі Google Meet.
Розпочалося засідання висвітленням основних напрямів діяльності КУ ЦПР ПП на 2021 рік. Директор центру Віра Старка наголосила, що центр, як нова інституція у сфері освіти, покликаний стати ще однією можливістю для професійного та особистісного розвитку педагогів, визначила пріоритетні завдання центру та їх реалізацію через вектори діяльності.
Під час заходу обговорено з учасниками засідання консультативної ради результати роботи фахового методичного активу з атестації педагогів, які претендують на вищу кваліфікаційну категорію та педагогічні звання «старший учитель», «учитель-методист».
Для забезпечення належного супроводу професійного зростання педагогічних спільнот директор центру презентувала сформовану консультантами базу даних суб’єктів та програм підвищення кваліфікації, експрес-діагностику професійної компетентності вчителя.
Використовуючи матеріали «Абетка для директора», Віра Старка розкрила основні аспекти системи оцінювання здобувачів освіти.
Мирослава Симко, консультант центру, ознайомила з метою і умовами проходження сертифікації. Вона наголосила, що у сертифікації вчителі беруть участь на добровільній основі, що сертифікація передбачає три етапи: експертне оцінювання професійних компетентностей учасників, самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності та оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування.
Також відмітила, що успішне проходження сертифікації зараховується як проходження чергової (позачергової) атестації педагогічним працівником з присвоєнням йому наступної категорії педагогічного працівника або підтвердженням наявної вищої категорії.
Консультант проаналізувала результати проходження сертифікації вчителів початкових класів. На даний час сертифікацію пройшли учителів Товпаш Г.Р. ( Сільцівська ЗОШ І-ІІст.), Цяпута В.(Мирненська ЗОШ І-ІІст.) , Кіяк О.В.(опорний заклад «Підгаєцька ЗОШ І-ІІІ ст.»), Ферко О.П., Киба О.В. (Поплавська ЗОШ І-ІІст.,філія опорного закладу).
Про підсумки проведення творчих конкурсів в системі роботи центру дитячої та юнацької творчості доповіла консультант центру Оксана Манюк, яка акцентувала увагу на творчості вокального колективу «Лелеченьки». Керівник гуртка Лапчак Наталія Михайлівна наполегливо працює над розвитком вокальних і артистичних здібностей вихованців. Як наслідок – колектив є переможцем обласних, районних та Міжнародних конкурсів.
Гуртківці є щорічними переможцями районної виставки-конкурсу «Замість ялинки – зимовий букет». Цього річ зайняли І місце в номінації «Дідух – різдвяний дух», робота переможця представлена на обласний етап (керівник гуртка Симко Діана Ігорівна).
Вихованці гуртків науково-технічного профілю (керівник гуртків Мошна Іван Олександрович) є абсолютними переможцями районної виставки-конкурсу «Наш пошук і творчість – тобі, Україно», їхні роботи представлені на обласну виставку.
На змінах в системі складання зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році наголосила Людмила Кузів, консультант центру.
Особливості роботи творчої групи вчителів історії висвітлила консультант центру Світлана Манюк.
У завершальній частині засідання директор центру Віра Старка зосередила увагу учасників засідання консультативної ради на забезпеченні взаємодії та сприянні професійному розвитку педагогічних працівників в умовах НУШ.